KADRO.GEN.TR  

Geri git   KADRO.GEN.TR > SERBEST KÜRSÜ > Serbest Kürsü

Seçenekler Stil
Alt 08-06-2011, 01:41 AM
Mahmut Mahmut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Firavun-nemrut

“ FİRAVUN “ KİM? “ NEMRUT” NE?

Şanlı Kuran’a göre Hz. Musa’ya nübüvvet verildiğinde verilen ilk görev “ O iyice azıttı; firavuna git, ona emirlerimi tebliğ et; sakın katı olma, yumuşak davran, yumuşak hitap et ola ki yola gelir" Nemrutla ilgili olarak da Hz. İbrahim’le olan mücadelesi anlatılır.

Bu iki devlet başkanı hakkında diğer kitaplarda ne var? Ne yok? Bilmiyorum, esasen ilgi alanıma da girmiyor. Ancak son zamanlarda özellikle kafama takılan, beynimi meşgul eden bir soru var :“ Firavun “ kim? “ Nemrut” ne? Bu ikili sizin ve benim gibi öznel insanlar mı? Yoksa Kur’an asırlar; milenyumlar boyu gelip, geçecek Nemrutları, Firavunları mı tanıtıyor?

Yakın tarihe bir göz atalım mı?
İlk Örnek Rusya’nın Lenin’i Bolşevik İhtilalı sebebiyle kaç milyon Rus katletti aceba?

İkinci örneğimiz Adolf Hitler olsun ( İnsan öldürmenin tek meşru alanı olan ve ) Hitlerin kör ihtirasıyla çıkarılan ikinci dünya harbinde kaç milyon insan öldürüldü?

Üçüncü örneğimiz Gürcü Kasap Stalin olsun: Kaç milyon insan öldürdü aceba?

Dördüncü örnek de ne yazık ki komünist ve de sarı komünist olan Mao: “ Kültür ihtilali/Devrimi” Mao dönemi boyunca kaç milyon Çinli böcek gibi öldürüldü aceba?

Firavun veya Nemrut bunlar kadar insana kıymışlar mıdır? Allah bilir ama sanmıyorum.

27 Mayıs İhtilalini hiçbir zaman tasvip etmedim. Serapa haksız, yersiz, keyfi olduğunu; hele idamların cinayet olduğunu kabul edenlerdenim. Lakin Hocanın dediği gibi :“Hırsızın hiç mi suçu yok” Rahmetli Menderes de kendinden, partisinden başkalarına hayat hakkı tanımamak için bir takım gereksiz atraksiyonlar yapmamış mıdır? Bu atraksiyonlar kendisinin ve arkadaşlarının hayatlarına mal olmuş mudur? Acaba İktidar hırsı giderek; iktidardakileri katılaştırıp nemrutlaştırıyor mu?

Kesinlikli itham etmiyor, sadece güncel bir örnek vermeye çalışıyorum:

Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan; bu seçimlere girerken, aday tespiti yaparken 170 civarında milletvekilini ve bilmem kaç tane bakanı Liste dışı bıraktı. Nerede bu damlar? Kesinlikle AKP’li olmayanlar dahi (Örneğin Kürşat TÜZMEN) Tayyip Erdoğan’ın Firizbiyi atmasını veya parmağını şaklatmasını bekliyorlar mı? Beklemiyorlar mı? 8-9 Yıllık iktidar döneminde tek gayri memnun, tek çatışan Abdüllatif ŞENER mi? Neden bir tek Abdullah ( Allah kulu ) bir aykırı ses çıkarmıyor?

Şu seçim döneminde afişlere, bilbordlara, meydan mitinglerine bir bakın; Tayip Erdoğan’dan başka bir resim, cisim var mı? Bu halin ismini söylesem hukuki anlamda suç olur; okuyucu ne isim verirse versin

Mahmut GÜLDEŞ

Seçenekler
Stil